Blog

Kompletna lista ubranek dla noworodka – co i ile kupić?

Planowanie wyprawki dla maluszka to emocjonujące wyzwanie dla przyszłych rodziców. Jakie i ile ubranek dla noworodka warto zakupić? Wybór odpowiedniej odzieży dla dziecka jest ważny, aby zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo w pierwszych tygodniach życia. Ile sztuk jest potrzebnych, aby skompletować wyprawkę idealnie dopasowaną do potrzeb najmłodszych? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Jakie i ile ubranek dla noworodka kupić?

Jeśli właśnie wybierasz ubranie dla dziecka, wiesz, że może to być złożone zadanie. Zastanawiasz się, jakie ubranka kupować dla noworodka, na jakie materiały i wzory postawić, a w końcu przychodzi obawa, że dziecko szybko wyrośnie z zakupionej odzieży. Jednak z HANNA’S LOVE nie musi być to trudne. Oto lista ubranek, które powinny znaleźć się w szafie każdego noworodka:

  • body – zarówno w wersji z krótkim, jak i długim rękawem. Idealnie, gdy posiadają zapięcie na ramionach, co ułatwia ubieranie. Zalecana ilość to 5-7 sztuk każdego rodzaju,
  • rampersy i pajacyki – zapewniają ciepło i wygodę, szczególnie w nocy. Warto mieć 4-5 sztuk,
  • skarpetki i buciki – chociaż noworodki rzadko potrzebują prawdziwych butów, skarpetki są niezbędne do utrzymania ciepła stópek. 5-7 par skarpetek wystarczy,
  • czapki – ochrona główki przed zimnem i słońcem jest ważna. 2-3 czapki będą odpowiednie,
  • śpioszki – dodatkowa warstwa na chłodniejsze dni. 3-4 pary są zalecane.

To przykładowa lista, która może sprawdzić się w pierwszych tygodniach życia. Pamiętaj jednak, że możesz ją dowolnie modyfikować. Po pewnym czasie rodzice sami są w stanie określić, czy danych ubranek jest za mało, czy za dużo. Pamiętaj, że dzieciaki rosną szybko, warto mieć pod ręką także ubranka w większym rozmiarze. Niezależnie od ilości, najważniejsze jest, aby ubranka były czyste i świeże. 

Jak wybierać ubranka dla noworodka?

W wyborze ubranek dla noworodka ważna jest przede wszystkim jakość materiałów. Naturalne bawełny czy bambusy pozwalają skórze oddychać. Warto również zwrócić uwagę na łatwość zakładania – ubranka z zapinkami na ramionach, suwakami czy z przodu są najbardziej praktyczne.

Co do rozmiaru, zasada „większe jest lepsze” zwykle działa. Dzieci szybko rosną, więc lepiej jest, aby ubranie było trochę za duże, niż za małe. W pierwszych tygodniach najczęściej używany rozmiar to 56-62.

Sezon, w którym urodzi się dziecko, również ma wpływ na wybór ubranek. Jakie ubranka kupić dla noworodka zimą? Wtedy ważne będą ciepłe ubrania i dodatki takie jak rękawiczki i kombinezony termiczne, natomiast latem wystarczą lekkie body i czapeczki chroniące przed słońcem. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda może być zmienna, więc warto mieć w zapasie ubrania na różne warunki. Nawet latem warto mieć cieplejsze ubranko na ewentualne chłodniejsze dni.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to zadanie, które wymaga przemyślenia i planowania. Ważne, aby skupić się na tym, jakie ubrania dla noworodka wybrać oraz na ilości, która zapewni komfort i wygodę dziecku w pierwszych tygodniach życia. Pamiętaj, że każda pociecha jest inna i jej potrzeby mogą się różnić, dlatego powyższe zalecenia warto dostosować do swojego maluszka. Nie zapomnij również, że kupując ubranka, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria dla niemowląt. Odpowiednio przygotowana wyprawka to nie tylko wygoda dla dziecka, ale również spokój ducha dla rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *