Blog

Bezpieczne i kolorowe: oto najlepsze koła do pływania dla dzieci!

Zastanawiasz się, koło do pływania dla niemowląt lub starszej pociechy wybrać? Każde dziecko, bez względu na wiek, marzy o niezapomnianej zabawie w wodzie. To jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie ciepłych, letnich dni. Wbrew pozorom, zabawa na basenie czy morzu może być bezpieczna. Wystarczą odpowiednie akcesoria, a tutaj na pierwszym miejscu królują oczywiście koła do pływania. Wybór na rynku jest ogromny, dlatego dziś pomożemy Ci wybrać koło do pływania dla dziecka, które będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim bezpieczne.

Do czego służy koło do pływania dla niemowląt i  starszych dzieci?

Koło do pływania nie tylko umożliwia bezpieczne i samodzielne pływanie, ale pomaga również w nauce. Dziecko zyskuje pewność siebie, kiedy widzi, że jest w stanie utrzymać się na wodzie i ruszać naprzód. Kolejnym plusem jest też fakt, że koło do pływania zmusza do pracy nóżkami, co przekłada się na rozwój mięśni i koordynację u maluchów.

Jakie koło do pływania dla niemowląt i starszych dzieci wybrać?

Przy wyborze koła do pływania pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wiek i waga dziecka. Dla najmłodszych pływaków warto wybrać dedykowane koło do pływania dla niemowląt, które jest odpowiednie dla maluchów od kilku miesięcy życia. Takie produkty są wyposażone w specjalne siedzisko, a do tego dodatkowo stabilizowane, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko przewrócenia się koła. Większość tych kół ma również dach przeciwsłoneczny, chroniący delikatną skórę malucha przed promieniowaniem UV. Dedykowane produkty znajdziesz w kategorii akcesoria dla niemowląt.

Starsze dzieci mogą natomiast korzystać z klasycznych kół do pływania. Charakteryzują się one bogatą kolorystyką czy ciekawym wzornictwem. Bez najmniejszych problemów znajdziesz koło do pływania dla dziewczynki, jak i dla chłopczyka. Pamiętaj jednak, że wygląd to nie wszystko. Równie ważny jest materiał. Wybierz produkt atestowany, zgodny z odpowiednimi normami, na przykład  EN71-1.

Koło do pływania dla dzieci – czym się kierować przy wyborze?

Zanim wybierzesz koło do pływania dla dziecka, pamiętaj, że najmłodsi wykazują umiejętności pływackie najczęściej od 1 do 2 roku życia. Nie możemy jednak zakładać, że do tego czasu dziecko poradzi sobie samo w wodzie, bez naszej pomocy i odpowiedniego zabezpieczenia. Wybierając koło do pływania dla niemowlaka, zwróć uwagę na jego wielkość. Taki produkt powinien być również dopasowany do masy ciała malucha. Warto wykorzystać nie tylko koła do pływania, ale i rękawki, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przy wyborze kół do pływania warto zwrócić uwagę na jakość produkcji. Koło powinno mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i być wykonane z nieniszczącego się, mocnego materiału. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na wartość dodaną w postaci dołączonych łatek na wypadek przypadkowej dziurki. Niezależnie, czy interesuje Cię koło do pływania dla dziewczynki, czy dla chłopczyka, odpowiedni produkt znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz bezpieczne i certyfikowane akcesoria dla dzieci na plażę.

Koło do pływania to wymarzone narzędzie do bezpiecznej i kreatywnej zabawy w wodzie. Wybierając odpowiednie dla wieku i predyspozycji dziecka, możemy mieć pewność, że nasza pociecha będzie cieszyć się z wakacji pełnymi garściami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *