Blog

Wygodne i stylowe outfity dla dzieci na spacery – inspiracje i porady

Jednym z większych dylematów opiekunów niemowląt jest to, jak ubrać dziecko na spacer. Maluchy nie potrafią jeszcze dobrze sygnalizować, czy jest im za ciepło, czy przeciwnie – zbyt chłodno. Wyjaśniamy, jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury, aby było mu wygodnie i ciepło, ale nie gorąco. W naszej ofercie znajdziesz wykonane z naturalnych dzianin, modne i stylowe komplety na spacer dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci.

Jak ubrać niemowlę na spacer latem?

Jak ubrać niemowlaka na spacer latem? Wiele osób popełnia podstawowy błąd i przegrzewa dziecko. Taka sytuacja, powtarzana regularnie, może doprowadzić do zaburzenia naturalnej termoregulacji organizmu. Przegrzewane dzieci częściej zapadają na choroby, ponieważ ich organizm nie potrafi prawidłowo reagować na zmiany temperatur.

W co ubierać noworodka i niemowlę na letni spacer? Główną zasadą, którą warto się kierować, jest ubieranie maluszka na tzw. cebulkę. Wtedy dużo łatwiej jest zdjąć jedną, wierzchnią warstwę (np. kaftanik), kiedy dziecku robi się zbyt ciepło.

Jeżeli temperatura na zewnątrz jest wysoka, podczas spaceru nie ma obowiązku zakładania noworodkowi czapeczki. W zupełności wystarczy podniesiony daszek gondoli (jest w niej bardzo ciepło, ponieważ dziecko jest z każdej strony chronione przed wiatrem). Jeżeli masz wątpliwości – załóż dziecku cienką, bawełnianą czapeczkę i okryj je delikatnym muślinowym kocykiem lub samą pieluszką tetrową. Nigdy nie zasłaniaj budki od gondoli kocykami i pieluszkami! To pewny sposób na poważne przegrzanie dziecka!

Jak ubrać niemowlaka na spacer jesienią i zimą?

Zbliżają się chłodniejsze dni i nie wiesz, jak ubrać dziecko na dwór? Z pomocą przychodzą Ci modne i stylowe jednoczęściowe kombinezony. Jeśli szukasz niebanalnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno jesienią oraz zimą, jak i latem, to dostępny w naszej ofercie kombinezon z ekologicznej wełny merino Bambi idealnie wpisuje się w Twoje oczekiwania. Proponujemy także innepiękne ubranka dla dzieci, które pozwolą Ci na stworzenie modnego zestawu!

Jak ubrać noworodka na spacer – złota zasada nie przegrzewania

Jeżeli chcesz skontrolować to czy Twojemu dziecku jest ciepło, czy zimno, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy kiedy wskazującym palcem dotkniesz szyi i okolic karku. Jeżeli czujesz, że maluch jest spocony – zdejmij jedną z warstw pokrycia, jeżeli jednak jego skóra jest chłodna – może to być oznaką tego, że konieczne jest przykrycie go czymś ciepłym np. kocykiem.

Dlaczego tak ważne jest unikanie przegrzewania dziecka? W przypadku przegrzania organizm zwiększa tempo wydalania płynów, co może prowadzić do odwodnienia, zmęczenia i osłabienia organizmu, czy zaburzenia rytmu serca. Jest szkodliwe i niezdrowe. Przegrzewanie dotyczy nie tylko sposobu ubierania dzieci, ale również utrzymania odpowiedniej temperatury w domu – szczególnie w nocy. 

Nie wiesz, w co i jak ubrać niemowlaka na spacer? Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Oferujemy fantastyczne, stylowe i zdrowe dla skóry ubrania dla dzieci, a także bezpieczne, atestowane akcesoria dla niemowląt. Zachęcamy do zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *