Blog

Zimowe stylizacje dla dzieci: jak ubrać maluszka modnie i ciepło?

Okres od listopada do marca to prawdopodobnie najmniej lubiana przez rodziców pora roku. Ciągłe zastanawianie się, jak ubrać dziecko na spacer zimą, obawa, żeby nie przesadzić i oczywiście sam proces przygotowania do wyjścia sprawia, że przyjście wiosny staje się wręcz pierwszorzędną potrzebą. Nie ulega wątpliwości, że mroźne dni mają swój urok i niezaprzeczalne korzyści z wychodzenia na zewnątrz, jednak koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie okrycie wierzchnie. Jak ubierać niemowlaka zimą? Co jest teraz na topie, a co jest funkcjonalne? Co włożyć do wózka na noworodka i niemowlaka zimą? Przygotuj się na mroźne spacery i nie daj się zaskoczyć. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Jak ubrać dziecko na spacer zimą? Podstawowe zasady i wskazówki

Jak ubrać niemowlę na spacer zimą? Nie ulega wątpliwości, że przechadzki, nawet gdy jest zimno, mają dużą wartość i nie warto z nich rezygnować. To świetny sposób na poprawę odporności, krążenia i lepszy, głębszy sen Twojego malucha. Co zrobić, by dobrze przygotować się na zimowy spacer? Przede wszystkim, żeby wiedzieć, jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury, warto poznać kilka ważnych wskazówek dotyczących zewnętrznych przechadzek z maluchem.

 • Zasada ubierania na cebulkę – lepiej zakładać kilka warstw, które potem można zdjąć, niż ubrać noworodka za lekko.
 • Pamiętaj, by sprawdzić regularnie skórę na karku dziecka – jeśli jest wilgotna, to znaczy, że dziecku jest za ciepło, a jeśli chłodna, to za zimno.
 • Jeśli zabierasz dziecko zimą na spacer, to zadbaj o właściwą ochronę pociechy – dobrym pomysłem będą natłuszczające kremy z filtrem UV.
 • Unikaj spacerów w szczególnie mroźne dni oraz gdy jest smog.
 • Zadbaj o dobrej jakości ciepłe ubranko: kurtka czy kombinezon oraz akcesoria jak body, czapka, rękawiczki, szalik.
 • Upewnij się, że wózek jest dobrze wyposażony. 

No właśnie: co włożyć do wózka dla noworodka zimą? W kolejnym akapicie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Co włożyć do wózka dla noworodka na zimowy spacer?

Dziś rodzice mogą znaleźć akcesoria dla dzieci, które pozwolą świetnie przygotować swoje niemowlę na każdą zimową temperaturę. Spacer z noworodkiem to nie lada wyzwanie, dlatego zadbaj o to, by mieć w wózku:

 • śpiworek,
 • kocyk lub kołderkę,
 • butelkę termiczną z ciepłym napojem.

Powyższe akcesoria w połączeniu z wiedzą z poprzedniego akapitu, która przybliżyła, jak ubierać niemowlę na spacer zimą, sprawi, że przechadzki w chłodne dni staną się przyjemnością.

Jak ubrać niemowlę zimą? Ciekawe propozycje

Ubieranie niemowlaka na mróz to ważna kwestia. Rodzic zastanawia się, czy założyć jedną warstwę, czy więcej i co ma zrobić, by dziecko zmarzło. Osobną kwestią jest estetyka stylizacji. Jak zatem ubrać dziecko na spacer zimą, by wyglądało ładnie i miało komfort cieplny? Oto kilka naszych sugestii.

 • Kombinezon – najpopularniejszy wybór rodziców, zabezpieczy przed chłodem, a kaptur daje dodatkowe ciepło głowie. Przeczytaj jeden z naszych poprzednich wpisów, by dowiedzieć się, jaki kombinezon na zimę dla niemowlaka będzie najlepszy.
 • Kurtka – piękne wzory i jakościowy puch sprawiają, że ta opcja jest ciepła i stylowa,
 • Sweterki i bluzy – założone pod spód zapewnią ciepło w mroźne dni.

W poszukiwaniu wysokiej jakości odzieży i wyprawki dla maluchów zapoznaj się z bogatą ofertą Hanna’s Love. Z łatwością przygotujesz swoje dziecko na zimę i będziesz wiedzieć, co założyć maluchowi w mroźne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *