Blog

Wyprawka dla noworodka – co kupić?

W Twoim domu pojawi się nowo narodzone dziecko? W takim razie niezbędna będzie wyprawka! Lista potrzebnych produktów jest dość rozbudowana – koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym radzimy każdemu, które elementy są najważniejsze.

Niezbędnik dla noworodka – kiedy zacząć kompletować?

Wiele osób przekłada zakup niezbędnych dla niemowlaka rzeczy na okres po porodzie. Zdarza się bowiem, że przyszła mama nie czuje się na siłach do tego, by odbywać niekończące się podróże po sklepach. Czekanie do ostatniej chwili z zakupem wyprawki jest też czasami kwestią przesądów. Kiedy kupować ubranka dla dziecka będąc w zaawansowanej ciąży?

Zastanawiając się nad pytaniem, warto wziąć pod uwagę fakt, że czas po porodzie będzie naprawdę intensywny! Z pewnością trudno będzie wygospodarować na tyle dużo czasu, by zakupić wszystkie najważniejsze przy posiadaniu nowo narodzonego dziecka przedmioty. Oczywiście mogą nas w tym wyręczyć najbliżsi – dobrze byłoby jednak, by posiadali oni własne potomstwo, dzięki czemu będą doskonale wiedzieli, co przyda się najbardziej.

Lista wyprawkowa dla noworodka – podpowiadamy

Na pierwszym miejscu takiej listy są ubranka. Kupując poszczególne elementy garderoby, warto pamiętać o tym, że pierwszy rok życia dziecka tożsamy jest z niezwykle szybkim rośnięciem. Nie ma potrzeby kupowania zatem dużej ilości ubranek. Warto zainwestować przede wszystkim w śpioszki i body, a także części garderoby, niezbędne do wyjścia na zewnątrz. Koniecznie zwróć uwagę na materiały, z jakich wykonana jest odzież – powinna ona przepuszczać powietrze.

Bardzo ważnym elementem wyprawki jest również pościel dla niemowlaka. Nie ma konieczności od razu inwestować w poduszki; ważniejsze będą na przykład ochraniacze na łóżeczko. Kołdrę może z powodzeniem zastąpić śpiwór, który zapewni odpowiednie ciepło oraz zapobiegnie ewentualnemu odkrywaniu się w nocy.

Istotne są także pieluszki. Noworodek w ciągu jednego dnia może zużyć nawet dziesięć tego typu produktów! Konieczny zatem będzie dość duży zapas dobrze dopasowanych do noworodka pieluszek. Warto pamiętać także o kosmetykach – dziecko nie potrzebuje ich jednak bardzo wielu. Konieczny będzie zakup mydełka natłuszczającego, kremu do ochrony pupy, a także oliwki. Dobrze byłoby mieć pod ręką także sól fizjologiczną, która pomoże oczyścić nosek oraz oczy malucha. Konieczne są także chusteczki jednorazowe do ciała oraz talk.

Co jeszcze? Wyprawka dla noworodka powinna zawierać także inne akcesoria dla niemowląt. Mowa tu o materacu do łóżeczka, wózku dla niemowlęcia, chuście do noszenia bądź nosidełku, wanience i przewijaku. Konieczne będą również: myjka, termometr kąpielowy, nożyczki do paznokci, szczotka do włosów z delikatnym włosiem oraz ceraty do łóżeczka, jak również butelka ze smoczkiem.

Jeśli szukasz pełnoprawnej wyprawki dla swojego maluszka, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *